Zagłębie Sosnowiec przeprasza za faul swojego zawodnika: "Elementarny brak wychowania"

Krzysztof Sobczak
10.12.2018 13:50
Cristovao fauluje Walukiewicza
fot. Twitter/screen

Zagłębie Sosnowiec wydało oficjalne oświadczenie, w którym przeprosiło obrońcę Pogoni Szczecin Sebastiana Walukiewicza za brutalny faul swojego napastnika Cristivao. Beniaminek ekstraklasy wyciągnął już konsekwencji wobec Angolczyka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W 75. minucie Cristovao z premedytacją nadepnął na klatkę piersiową Walukiewicza. Sędzia Paweł Raczkowski początkowo pokazał mu żółty kartonik, ale po wideoweryfikacji zdecydował się na wyrzucenie snajpera gości z boiska.

Przeprosiny Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec - w przeciwieństwie do gracza z Angoli - zachowało się z klasa w tej sytuacji i co jest rzadkością oficjalnie przeprosiło zawodnika rywali.

"Zagłębie S.A. przeprasza Pana Sebastiana Walukiewicza za brutalny faul naszego piłkarza Alexandra Cristóvão MFutili podczas meczu Pogoń Szczecin Zagłębie Sosnowiec" - czytamy.

"Jest nam niezmiernie wstyd i przykro z powodu zaistniałej sytuacji, szczególnie, że nasz zawodnik po zdarzeniu nawet nie przeprosił. Zagłębie nie akceptuje takiego zachowania i surowo ukarze zawodnika za brak elementarnych podstaw wychowania, szacunku dla rywala, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana" - dodano. Pismo, które trafiło do Pogoni Szczecin, podpisał prezes beniaminka Marcin Jaroszewski.

Następnie beniaminek poinformował, że Cristivao został przesunięty do zespołu rezerw i wystawiony na listę transferową, co w praktyce oznacza, że może sobie szukać nowego klubu.

Walukiewicz trafi do Barcelony?

W meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec przegrało z Pogonią Szczecin 0:1 i jego sytuacja wygląda coraz gorzej. Ekipa ze Sląska zamyka stawkę i traci już 5 punktów do bezpiecznej strefy. Tymczasem 18-letnim Walukiewiczem, jak można wyczytać w mediach, interesuje się ponoć Arsenal Londyn i FC Barcelona.

RadioZET.pl/Zagłębie Sosnowiec/KS