Ekstraklasa: Rollercoaster w Sosnowcu. Sześć goli i remis na koniec 6. kolejki

27.08.2018 19:58
Zagłębie Sosnowiec - Śląk Wrocław

W ostatnim spotkaniu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Śląskiem Wrocław 3:3. Gospodarze stracili trzy punkty w doliczonym czasie gry.

Wcześniej to jednak beniaminek musiał gonić wynik. I to ze stanu 2:0, bo w pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Robak i Farshad.

W drugiej części nastąpiło 9 minut, które wstrząsnęły Śląskiem. Dwukrotnie Słowika pokonał Sanogo, a na 3:2 trafił Udovicić. Co więcej, przyjezdni od 61. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Augusto.

Mimo osłabienia wrocławianie zdobyli gola na wagę remis. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Jędrycha, a jedenastkę na bramkę zamienił Robak. W końcówce w słupek trafił jeszcze Radecki.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3

Bramki: Vamara Sanogo (56., 59.), Żarko Udovicić (65.) - Marcin Robak (11., 90.+1 - karny), Farshad (25.)