Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec wraca do 1. Ligi. Przesądziła porażka ze Śląskiem

05.05.2019 17:22
Zagłębie Sosnowiec spada z ekstraklasy

Zagłębie Sosnowiec, po roku spędzonym w ekstraklasie, w przyszłym sezonie ponownie zagra w 1. Lidze. W 34. kolejce beniaminek przegrał ze Śląskiem Wrocław 1:4 i stracił szanse na utrzymanie.

Zagłębie Sosnowiec ma obecnie osiem punktów straty do bezpiecznej strefy, ale zajmująca 14. miejsce Arka Gdynia w ostatniej kolejce zmierzy się z 15. Śląskiem Wrocław. To sprawia, że sosnowiczanie nie będą w stanie przeskoczyć jednej z tych drużyn.

Strzelanie rozpoczął w 25. minucie Mateusz Cholewiak, który wykorzystał dobrą akcję Roberta Picha. Gospodarze odpowiedzieli chwilę po przerwie za sprawą Olafa Nowaka i wydawało się, że pójdą za ciosem. Zamiast tego, dwa szybkie gole zdobyli przyjezdni - na 2:1 trafił Wojciech Golla, a podwyższył Cholewiak. W 84. minucie gości wyręczył obrońca beniaminka Patrik Mraz i stało się jasne, że podopieczni Valdasa Ivanauskaka wrócą do 1. Ligi.

Drużyna z Górnego Śląska walczyła do końca o godne pożegnanie. W 89. minucie Sanogo zmarnował rzut karny, ale do piłki dopadł Georgios Mygas i ustalił wynik spotkania na 2:4.

Śląsk Wrocław pozostał na 15. pozycji, ale do 14. Arki traci już tylko jeden punkt.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2:4

Bramki: Olaf Nowak (50.), Georgios Mygas (89.) - Mateusz Cholewiak (25., 59.), Wojciech Golla (57.), Patrik Mraz (84. - samobój)