Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec

03.08.2018 22:27
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin

W starciu dwóch drużyn, które po dwóch kolejkach były bez punktów, lepszy beniaminek. Zagłębie Sosnowiec pokonało Pogoń Szczecin 3:0 w meczu 3. serii gier Lotto Ekstraklasy.

Podopieczni Dariusza Dudka bardzo szybko otworzyli wynik. W 5. minucie nieudany strzał Bruno Malheiro niefortunnie przeciął Tomasz Hołota, a piłka po odbiciu się od gracza Pogoni wpadła do siatki. Na drugą bramkę musieliśmy poczekać aż do 84. minucie. Wówczas kapitalne podanie Udovicicia na gola zamienił Konrad Wrzesiński. To jego drugie trafienie w tym sezonie.

Udovicić swój dobry występ ukoronował w ostatniej akcji meczu, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dla Zagłębia Sosnowiec to pierwsza zdobycz w tym sezonie. Pogoń, podobnie jak Cracovia, jest jeszcze bez punktów.

We wcześniej rozegranym spotkaniu Korona Kielce pokonała Wisłę Płock 2:1.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0

Bramki: Tomasz Hołota (5. - samobój), Konrad Wrzesiński (84.), Żarko Udovicić (90.+6)