Ekstraklasa: Zagłębie górą w derbach Dolnego Śląska

24.07.2017 19:30

W meczu kończącym 2. kolejkę Ekstraklasy, w derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin pokonało u siebie Śląsk Wrocław 1:0. Przez całą drugą połowę gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Tosika.

Zagłębie - Śląsk fot. PAP

Spotkanie było bardzo wyrównane i nie brakowało w nim ostrych spięć. Najlepszej okazji w 44. minucie nie wykorzystał Sito Riera, który stanął oko w oko z Martinem Polackiem. W tej samej akcji, Jakub Tosik najpierw stracił futbolówkę, a potem próbował wślizgiem przerwać akcję wrocławian, ale zamiast w piłkę trafił w nogi rywala. Sędzia wrócił do tego zagrania i ukarał gracza "Miedziowych" drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Śląsk nie potrafił wykorzystać gry w przewadze, a do tego w doliczonym czasie gry stracił jeszcze gola. Na listę strzelców wpisał się rezerwowy Jakub Świerczok.

Po dwóch kolejkach tylko trzy drużyny mogą pochwalić się kompletem 6 punktów. To Jagiellonia, Wisła Kraków i właśnie Zagłębie. Śląsk Wrocław pozostaje bez punktu, podobnie jak Termalica.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:0

Bramki: Jakub Świerczok (90.+1)