Ekstraklasa: Podział punktów w Gliwicach na otwarcie 18. kolejki

07.12.2018 19:54

Piast Gliwice stracił szanse wdarcia się na podium Lotto Ekstraklasy. Na inaugurację 18. kolejki podopieczni Waldemara Fornalika zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:2.

Zagłębie Lubin - Piast fot. PAP

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu drużyn, ale zdołały zadać sobie po jednym ciosie. W 35. minucie do bramki gości trafił Jakub Czerwiński, a po chwili wyrównał 18-letni Łukasz Poręba.

Po zmianie stron gola na 2:1 zdobył Damjan Bohar, jednak ostatnie słowo należało do gości. Kapitalną centrę Jagiełły na bramkę zamienił Parzyszek.

Przed kolejnym spotkaniem z Legią Warszawa Fornalik będzie miał ogromny ból głowy przy zestawianiu podstawowego składu. Za kartki będą pauzować Mikkel Kirkeskov, Michal Papadopulos, Joel Valencia i Patryk Dziczek, a zatem fundamentalni gracze w ekipie Piasta.

Zagłębie Lubin - Piast: Sytuacja w tabeli

Remis w tym meczu nikogo nie urządza. Piast miał szansę wskoczyć na podium ligowej tabeli, a może stracić 4. lokatę na rzecz Korony Kielce. Zagłębie z kolei, zamiast zbliżać się do czołowej ósemki, pozostanie na 10. miejscu.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2

Bramki: Łukasz Poręba (39.), Damjan Bohar (52.) - Jakub Czerwiński (35.), Piotr Parzyszek (71.)