Piłkarze i trenerzy Zagłębia Lubin zapłacą za kompromitację w Pucharze Polski

Krzysztof Sobczak
27.09.2018 15:33
Zagłębie Lubin skomprimitowało się w Pucharze Polski
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Prezes Zagłębia Lubin Mateusz Dróżdż podjął decyzję o ukaraniu piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego w związku z kompromitacją tego klubu w rozgrywkach Pucharu Polski - informuje "Przegląd Sportowy". Niektórzy zawodnicy za tę klęskę zapłacą kontraktami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W środowym spotkaniu 1/32 finału PP "Miedziowi" przegrali z trzecioligowym Kaczkanem Huragan Morąg 2:3. To jedna z trzech ekstraklasowych ekip, które odpadły z rywalizacji na tym etapie - innymi są Pogoń Szczecin [porażka z GKS-em Katowice - przyp. red.] oraz Wisła Kraków, ale ona uległa innej mocnej drużynie Lechii Gdańsk.

Zobacz także

Klęska Zagłębia nie przejdzie bez echa i pociągnie za sobą konsekwencje. Jak informuje "Przegląd Sportowy", piłkarze stracą tzw. ruchomą część premii, której wysokość zależna jest od miejsca zajmowanego w tabeli. "Miedziowi" plasują się obecnie na wysokiej 5. pozycji, a to oznacza, że łączna kara wyniesie ok. 400 tys. zł. To nie wszystko. Zawodnicy będą musieli również ufundować karnety na przyszły sezon dla kibiców, którzy wybrali się na felerny mecz z Huraganem. Po kieszeni dostanie także sztab szkoleniowy z Mariuszem Lewandowskim na czele - trenerzy będą musieli zwrócić fundusze stanowiące równowartość kosztów zgrupowania w Gniewinie.

Ultimatum dla trenera Zagłębia Lubin

I na tym sprawa się nie zakończy, bo niektórzy piłkarze - ci, którzy najbardziej zawodzą w tym sezonie - mają usłyszeć "propozycję rozwiązania kontraktu". Ultimatum otrzymał także trener Lewandowski - jeśli przegra w najbliższej kolejce z Pogonią, najprawdopodobniej straci stanowisko.

Po 9 kolejkach Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin zajmuje 5. miejsce ze stratą trzech "oczek" do lidera Jagiellonii Białystok.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS