Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Xavi ogłosił zakończenie kariery

02.05.2019 20:06
sport

Xavi ogłosił, że po tym sezonie kończy piłkarską karierę. 39-latek to legendarny piłkarz Barcelony i jeden z najlepszych pomocników na świecie.

Xavi i Iniesta fot. pixathlon / Sebastian Wells/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Xavi po wielu latach gry dla Barcelony przeszedł do katarskiego Al Sadd. Hiszpan występuje w tym zespole od czterech lat. Teraz ogłosił zakończenie kariery sportowej. Jednocześnie 39-latek zaznaczył, że chciałby zostać trenerem.

- Granie w piłkę nożną do 39. roku życia było wielkim przywilejem. Przede mną jeszcze tylko występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. To mój ostatni sezon w roli zawodnika, ale nie mogę się już doczekać co przyniesie mi przyszłość już na pozycji trenera – powiedział.

- Moja filozofia i styl, jaki będę chciał wpoić trenowanym przeze mnie drużynom, będzie podobna do tego, który rozwinęliśmy w Barcelonie przez wiele lat pod wpływem Johana Cruyffa i akademii La Masia. Uwielbiam, jak zespoły przejmują inicjatywę, zdobywają teren podaniami, ciągle atakują – dodał.

Xavi to legendarny zawodnik Barcelony. Hiszpan trafił do Dumy Katalonii w wieku 11 lat w 1991 roku. Do 2015 roku wywalczył m.in. osiem tytułów mistrza Hiszpanii i cztery Puchary Europy. Razem ze swoją reprezentacją sięgnął po mistrzostwo świata w 2010 roku i dwukrotne po mistrzostwo Europy (2008 i 2012 rok).

RadioZET.pl/sport.pl/MW

Oceń