Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legendarny były piłkarz Barcelony zapowiedział zakończenie kariery

24.11.2018 09:28
sport

Hiszpański piłkarz Xavi Hernandez zapowiedział, że po obecnym sezonie zakończy karierę. Były kapitan Barcelony, który od trzech lat gra w Katarze, chciałby w tym kraju rozpocząć karierę trenerską.

Xavi i Iniesta fot. pixathlon / Sebastian Wells/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

- To mój ostatni rok. W styczniu będę miał 39 lat i myślę, że to odpowiedni moment, aby powiedzieć: do widzenia - oświadczył.

Xavi wielokrotnie wspominał w wywiadach, że chciałby zostać trenerem Barcelony, ale wyklucza możliwość zrealizowania tego marzenia w krótkim czasie.

- Myślę o rozpoczęciu pracy trenerskiej w Katarze, aby zdobyć doświadczenie i samemu się sprawdzić. To nowy etap i startuję od zera. Wszyscy widzą mnie w roli trenera Barcelony, ale ja siebie jeszcze nie widzę. Prowadzenie Barcelony to ogromne wyzwanie. Trzeba być do tego przygotowanym i mówiąc szczerze uważam, że jeszcze nie jestem gotowy - dodał.

Xavi gra od 2015 roku w Al Sadd w Katarze, ale wcześniej 17 lat spędził w Barcelonie. Zdobył osiem razy mistrzostwo Hiszpanii i cztery razy wygrał Ligę Mistrzów. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 133 mecze, zdobywając tytuł mistrza świata (2010) oraz dwukrotnie mistrzostwo Europy (2008, 2012).

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń