Zamknij

Wzruszony Zinchenko opowiedział o Ukrainie. "Dzieci nie wiedzą, co się dzieje"

31.05.2022 20:28

Oleksandr Zinchenko podczas konferencji prasowej poprzedzającej mecz Ukrainy ze Szkocją wzruszył się, gdy usłyszał pytanie o los swojej ojczyzny. - Rozmawiałem z dziećmi, które nie wiedzą, co się dzieje, ale mają jedno marzenie: żeby wojna się skończyła – powiedział zawodnik Manchesteru City.

Wzruszony Zinchenko opowiedział o Ukrainie Dzieci nie wiedzą co się dzieje
fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Oleksandr Zinchenko, podstawowy zawodnik kadry Ukrainy i jej kapitan, był wyraźnie wzruszony, gdy usłyszał pytanie o los swojego kraju. - Wszyscy Ukraińcy chcą tylko jednej rzeczy: zakończenia wojny. Rozmawiałem z dziećmi, które nie wiedzą, co się dzieje, ale mają jedno marzenie: zakończenia wojny. My mamy jeszcze jedno – awansować na mistrzostwa świata - wyznał 25-letni zawodnik. 

Ukraina w środę o 20:45 zagra w Glasgow półfinale baraży do mistrzostw świata. Jej rywalem będzie Szkocja. Przed spotkaniem szkoccy kibice, którzy wypełnią Hampden Park, zaśpiewają hymn Ukrainy. Zwycięzca półfinału meczu w niedzielę 5 czerwca zmierzy się z Walią w finale baraży. Zinchenko w trakcie konferencji podkreślił, że dla niego i całej drużyny awans na mistrzostwa w Katarze jest ogromnie ważny.

-Mogę obiecać Ukraińcom, że damy z siebie wszystko, aby wygrać ten mecz. Chcemy, aby mieszkańcy Ukrainy byli dumni. Chcemy dać im powód do ponownego uśmiechu, choćby na kilka sekund – stwierdził obrońca City.

loader

RadioZET.pl/PAB