Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Świat futbolu wstrząśnięty zaginięciem Emiliano Sali. Wzruszające apele i hołdy [ZDJĘCIA]

25.01.2019 14:03
sport

W czwartek służby poinformowały o zakończeniu poszukiwań piłkarza Emiliano Sali. Kibice, zawodnicy, a przede wszystkim siostra zawodnika Romina zaapelowali o wznowienie akcji. Inni, nie widząc nadziei na szczęśliwe zakończenie historii, pożegnali już Argentyńczyka.

Świat futbolu wstrząśnięty zaginięciem Emiliano Sali fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emiliano Sala zaginął w poniedziałek wieczorem nad kanałem La Manche podczas podróży z Nantes do Cardiff. Dzień wcześniej 28-latek podpisał kontrakt z walijskim jedynakiem w Premier League. Służby poszukiwawcze w czwartek wydały komunikat o zakończeniu akcji. "Szanse na odnalezienie żywych są znikome" - napisano w oświadczeniu.

Dodano, że poinformowano już rodzinę, ale ta nie godzi się na takie postępowanie. - Rozumiemy fakty i naprawdę doceniamy wszystkie podjęte do tej pory wysiłki. Chcemy podziękować Cardiff City i Nantes, a także wszystkim, którzy szukali Emiliano. Chciałabym przekazać jednak moją prośbę. Proszę, nie przestawajcie go szukać. Dla mnie oni wciąż żyją - powiedziała siostra piłkarza Romina Sala.

- Gdzieś w głębi serca czuję, że Emiliano, który jest wielkim wojownikiem, wciąż żyje. Wiem, że razem z pilotem gdzieś tam są. Nie zamierzamy się poddać - powtórzyła.

Kibice Nantes i Cardiff City oddali hołd Emiliano Sali

Niestety, nadzieje straciło także wielu kibiców Nantes i Cardiff City. - Nigdy nie widzieliśmy, jak grasz i jak strzelasz dla nas gole. Emiliano, nasz piękny niebieski ptaku, zawsze będziemy Cię kochać - napisali fani walijskiej drużyny.

W czwartek piłkarze Nantes odbyli trening, ale nie było mowy o skupieniu się na ćwiczeniach. Niektórzy zawodnicy płakali, a trener Vahid Halilhodzić ze łzami w oczach wspominał swojego byłego podopiecznego.

Na jednym z głównych placów miasta zebrali się kibice, a pod stadionem pojawiły się kwiaty. Wyrazy współczucia przesłały także inne kluby angielskiej Premier League i Championship, m.in. Manchester United, Leeds United i Leicester City, który kilka miesięcy temu sam przeżywał trudne chwile po tragicznej śmierci właściciela Vichaia Srivaddhanaprabhy.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń