Wzruszająca dedykacja dla Ikera Casillasa. Hiszpan nie krył łez [WIDEO]

26.05.2019 13:50

Iker Casillas, legendarny hiszpański bramkarz, przeżywa w ostatnim okresie trudne chwile. Jego koledzy z FC Porto postanowili podnieść go na duchu i zadedykowali mu jednego z goli zdobytego w finale Pucharu Portugalii. Hiszpan nie próbował nawet ukryć łez.

Iker Casillas fot. Twitter/screen

Na początku maja Casillas przeszedł zawał serca i od tego czasu nie pojawia się na boisku. Cały czas nie wiadomo, czy po wszczepieniu stentu będzie mógł kontynuować piłkarską karierę.

Trzy tygodnie później jego żona Sara Carbonero przekazała opinii publicznej, że ma raka jajnika i chociaż guza wykryto i wycięto we wczesnym stadium, to teraz czeka ją długa walka o powrót do pełni zdrowia. Będzie musiała przechodzić regularne badania, by wykluczyć nawrót choroby bądź przerzuty.

Puchar Portugalii: Dedykacja dla Casillasa

W sobotę FC Porto rozgrywało mecz o Puchar Portugalii ze Sportingiem Lizbona. Na trybunach "neutralnego" stadionu pojawił się także Casillas i jego koledzy postanowili wykorzystać ten fakt do złożenia mu wyjątkowej dedykacji.

W 40. minucie Tiquinho Soares zdobył gola, a następnie podbiegł do ławki, wziął od trenera Sergio Conceicao koszulkę z numerem i nazwiskiem hiszpańskiego bramkarza, a następnie podbiegł do sektora, w którym siedział Casillas. Trykot położył na murawie i zaczął się kłaniać, co doprowadziło do łez jego klubowego kolegę.

Puchar Portugalii dla Sportingu

FC Porto nie zdołało jednak podnieść trofeum. Lepszy okazał się Sporting Lizbona, który triumfował w tych rozgrywkach po raz 17. W finale w Oeiras stołeczna drużyna wygrała w rzutach karnych 5-4. Po 90 minutach i dogrywce było 2:2.

Poprzednio Sporting triumfował w tych rozgrywkach w 2015 roku.

Mistrzostwo Portugalii wywalczyła w tym sezonie Benfica Lizbona. Sporting zajął trzecie miejsce w ekstraklasie.