Zamknij

PZPN ogłosił datę wyborów nowego prezesa. Kiedy zmierzch Bońka?

25.06.2020 17:47
Zbigniew Boniek prezesem jeszcze przez rok
fot. Jakub Kaminski/East News

Wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędą się za ponad rok - poinformował sekretarz generalny federacji Maciej Sawicki. Ze stanowiskiem po dziewięciu latach pożegna się Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek po raz pierwszy kandydował na stanowisko prezesa PZPN w 2008 roku, ale wówczas przegrał z Grzegorzem Lato. Cztery lata później były piłkarz Widzewa Łódź, Juventusu i Romy był już bezkonkurencyjny, a następnie zwyciężył jeszcze batalię o reelekcję.

Pierwotnie wybory na prezesa PZPN miały odbyć się 9 czerwca br., ale ze względu na pandemię koronawirusa Ministerstwo Sportu zgodziło się, by kadencja została wydłużona, a głosowanie odbyło się w innym terminie. W czwartek nową datę przekazał sekretarz federacji Maciej Sawicki.

Wybory w PZPN - DATA

"Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPN odbędzie się 18 sierpnia 2021 roku" - napisał na Twitterze. Oznacza to, że Zbigniew Boniek pozostanie prezesem jeszcze przez ponad rok i będzie pełnił tę funkcję podczas przełożonego Euro 2020 (2021). O trzecią kadencję w myśl przepisów nie może się ubiegać.

Za rządów Zbigniewa Bońka zdecydowanie poprawił się wizerunek polskiej piłki, przede wszystkim reprezentacji. Kadra awansowała w tym okresie na Euro 2016 i 2020 oraz na MŚ 2018. Nie powiodła się jedynie walka o udział w MŚ 2016 w Brazylii.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl