Zamknij

Zbigniew Boniek obraził wyborców? Szokujący wpis prezesa PZPN

30.06.2020 14:57
Kontrowersyjny wpis Zbigniewa Bońka
fot. Mateusz Jagielski/East News

Zbigniew Boniek opublikował ostry wpis na Twitterze, odwołując się do pierwszej tury wyborów prezydenckich. - Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem – napisał prezes PZPN. W sieci zawrzało.

Za dwa tygodnie w Polsce odbędzie się II tura wyborów prezydenckich, w której Polacy będą wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Kiedy wyścig o fotel prezydenta nabiera rumieńców, atmosferę podgrzał Zbigniew Boniek. Legenda futbolu opublikowała post na Twitterze, który w sieci odbił się szerokim echem.

- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska – czytamy.

1
fot. screen/Twitter

Wybory 2020: Kontrowersyjny wpis Zbigniewa Bońka

Wpis Bońka zalała fala krytyki ze strony wyborców. Wiele osób jest zszokowanych tym, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej tak bardzo spłycił wyniki I tury wyborów. Przypomnijmy, że Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wynikiem 43,5 proc. głosów, gdzie aż 69,4 proc. głosujących ma wykształcenie podstawowe. Jeśli chodzi o wykształcenie zasadnicze, to Duda otrzymał 65,5 proc. poparcia. Z kolei od emerytów i rencistów uzyskał 60,4 proc.

Wybory 2020: Kowalczyk straciła cierpliwość, powiedziała "dość"

Na post Bońka zareagował m.in. dziennikarz Wirtualnej Polski, Marcin Makowski.

2
fot. screen/Twitter
3
fot. screen/Twitter

- Przyznam że jestem w szoku bo przeczytaniu tego co Pan napisał. Nigdy bym nie pomyślał że będzie Pan obrażał ludzi ze względu na ich pochodzenie czy wykształcenie. Demokracja działa właśnie w ten sposób że każdy głos waży tyle samo. Jesteśmy wspólnotą która razem wybiera - napisał jeden z internautów.

- A prezes PZPN czyimi głosami jest wybierany? - czytamy w innym komentarzu.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Andrzej Duda: PROGRAM WYBORCZY 2020

Rafał Trzaskowski: PROGRAM WYBORCZY 2020

Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, dzieci: Kim jest?

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/