Zamknij

Cezary Kucharski komentuje wyniki wyborów: Były niedemokratyczne

13.07.2020 08:35
Cezary Kucharski ostro o wynikach wyborów
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Cezary Kucharski skomentował wybory prezydenckie. Były reprezentant Polski w ostrym wpisie na Twitterze zarzucił, że nie były one uczciwe.

Na porannej poniedziałkowej konferencji prasowej, PKW podała dane z 99,97 proc. obwodów, gdzie Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. W niedzielny wieczór, różnica między politykami była mniejsza, a to tylko podgrzewało emocje do tego stopnia, że niektórzy zaczęli zarzucać,, że wybory były nieuczciwie i niedemokratyczne. Takiego zdania jest były reprezentant Polski, Cezary Kucharski.

- To nie były uczciwe i demokratyczne wybory! - napisał na Twitterze były poseł na Sejm RP.

Kiedy jeden z internautów poprosił byłego piłkarza o uargumentowanie, odpisał, że było to „zaangażowanie TVP w kampanię Andrzeja Dudy”.

Cezary Kucharski komentuje wyniki wyborów

Przed drugą turą wyborów, były agent Roberta Lewandowskiego otwarcie deklarował, na kogo odda swój głos.

PKW podaje nieoficjalne, cząstkowe wyniki wyborów 2020. "Brakuje 5 protokołów"

- Głosuję na Rafała Trzaskowskiego, bo nie akceptuję, aby prezydent RP łamał prawo i Konstytucję. Przestrzeganie prawa i konstytucji przez prezydenta to warunek sine qua non budowania silnego państwa. Trzaskowski, bo prezydent RP powinien być niezależny. Trzaskowski, bo chcę, aby prezydent RP był prezydentem wszystkich, a nie jednej partii politycznej – wyjaśniał w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Cezary Kucharski w latach 2011-2015 był posłem na Sejm VII kadencji jako członek Platformy Obywatelskiej.

W czasie piłkarskiej kariery był piłkarzem m.in. Legii Warszawa i Sportingu Gijon. W barwach reprezentacji Polski rozegrał 17 spotkań.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/