Zamknij

Wybory 2020. Boniek uderza w TVP? "12 na 11 to się nie liczy"

13.07.2020 12:46
Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

Zbigniew Boniek skomentował wybory prezydenckie 2020. Kibice odbierają jego wypowiedź jako żart z Telewizji Publicznej. - 12 na 11 to się nie liczy - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Boniek - co sugerują internauci w komentarzach - miał w ten sposób zażartować z TVP, które w ostatnich dniach kampanii wyborczej mocno promowało Andrzeja Dudę. - E tam... 12 na 11 to się nie liczy. Chwała Zwycięzcom i Pokonanym. Miłego dnia - napisał na swoim profilu na Twitterze były piłkarz m.in. Juventusu i AS Romy.

Zbigniew Boniek o wyborach prezydenckich 2020

Przypomnijmy, że to nie pierwszy wpis prezesa PZPN dotyczący wyborów. Wcześniej wywołał mnóstwo kontrowersji stwierdzeniem, że "prezydent Polski może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem". Teraz internauci wypominają mu tamte słowa.

Piotr Żyła śmieje się z wyborów. "El Prezidente" [ZDJĘCIE]

- Słuchajcie panie magistrze, powiem wam całkiem jasno, przegraliście. A tacy jesteście wykształceni, oczytani, elokwentni, piękni, wysportowani i słuchajcie, pod każdym względem najlepsi. Ale powiem wam jasno, przegraliście - napisała jedna z komentujących.

Wybory prezydenckie 2020 według nieoficjalnych informacji Państwowej Komisji Wyborczej wygrał Andrzej Duda, który po zliczeniu głosów z 99,97% obwodów uzyskał 51,21 procent, podczas gdy jego rywal Rafał Trzaskowski - 48,79 proc.

RadioZET.pl/AN