Zamknij

18-letni piłkarz zginął w wojnie o Górski Karabach. "Śmierć bohatera"

19.10.2020 10:31
Eric Saryan
fot. Instagram/Lokomotiw Erywań

Eric Saryan zginął w wojnie o Górski Karabach. Piłkarz Lokomotiwu Erywań miał zaledwie 18 lat. - Odszedł śmiercią bohatera - przekazał jego klub w oficjalnym komunikacie.

Wojna o Górski Karabach między Azerbejdżanem i Armenią pochłonął mnóstwo ofiar. Wśród nich są nie tylko żołnierze, ale też między innymi zawodowi piłkarze. Właśnie na froncie zginął 18-letni Eric Saryan.

Piłkarz Lokomotiwu zginął bohatersko w walkach o Górski Karabach. Klub chce wyrazić ogromny smutek i słowa wsparcia w stronę rodziny i przyjaciół Erika Saryana - przekazał na swoim profilu na Instagramie Lokomotiw Erywań.

Eric Saryan zginął w wojnie o Górski Karabach

Saryan to nie pierwszy piłkarz, który został wysłany na front w konflikcie pomiędzy Azerbejdżanem i Armenią. Wcześniej do boju posłany został m.in. Varazdat Haroyan, kapitan ormiańskiej reprezentacji. Z tego powodu anulował swój transfer do Grecji.

Konflikt pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem dotyczy terenu Górskiego Karabachu. Trwa od września 2020 roku i jest następstwem nierozwiązanego od lat konfliktu o ten region.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/AN