Wojewoda wielkopolski zamyka stadion Lecha! Osiem meczów bez publiczności

Krzysztof Sobczak
21.05.2018 16:49
Race na stadionie Lecha podczas meczu z Legią
fot. PAP

Osiem pierwszych meczów sezonu 2018/2019 Lech Poznań zagra bez udziału publiczności - poinformował na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann. To efekt skandalu, do jakiego doszło w meczu "Kolejorza" z Legią Warszawa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stawką spotkania był tytuł mistrza Polski, ale to nie Lech o niego walczył. Poznaniacy już wcześniej stracili szansę na złoty medal, co zaostrzyło nastroje wśród kibiców. Najpierw były groźby, a potem rzucanie rac na murawę, wyrwanie jednej z bram odgradzających trybuny od boiska i w konsekwencji przerwanie mecz oraz zasądzenie walkowera na korzyść Legii.

Zobacz także

Wojewoda zamyka stadion Lecha

Komisja Ligi w czwartek ma wydać kary, jakie zostaną nałożone na klub. Wcześniej, bo niespełna 24 godziny po skandalu, zareagował wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann. - Pięć pierwszych meczów ekstraklasy w sezonie 2018/2019 na własnym stadionie Lech rozegra bez udziału publiczności. Stadion będzie zamknięty dla fanów także w trzech spotkaniach Ligi Europy - powiedział polityk.

- Mam nadzieję, że klub nie potraktuje tego jako kary, ale jako czas refleksji - dodał.

KL może ukarać Lecha Poznań grzywną, ale też m.in. odjęciem punktów jeszcze w tych rozgrywkach. Wówczas "Kolejorz" mógłby nawet stracić miejsce w pucharach na rzecz Górnika Zabrze.

RadioZET.pl/KS