Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wojewoda ograniczył karę dla Lecha Poznań

28.07.2018 16:22
sport

Wojewoda wielkopolski zdecydował o ograniczeniu z ośmiu do trzech liczby meczów, które Lech Poznań musi rozegrać bez udziału publiczności. 2 sierpnia w Poznaniu kibice zobaczą rewanżowy pojedynek 2. rundy eliminacji Ligi Europy z Szachtiorem Soligorsk.

Lech Poznań fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nałożona na klub kara to skutek ekscesów wywołanych w maju przez fanów "Kolejorza" podczas ligowego pojedynku z Legią Warszawa. Lech dotąd rozegrał jedno spotkanie bez kibiców; dwa tygodnie temu w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy pokonał armeński Gandzasar Kapan 2:0.

W maju wojewoda zamknął stadion Lecha dla publiczności na pięć meczów ligowych i trzy spotkania w europejskich pucharach. Obecna decyzja wojewody wieńczy prace zespołu roboczego w sprawie poprawienia stanu bezpieczeństwa na poznańskim stadionie.

- Wypracowaliśmy rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo. Podjąłem decyzję o zmniejszeniu kary dla KKS Lech Poznań z pięciu do dwóch meczów w ramach Ekstraklasy oraz z trzech do jednego w ramach tegorocznej edycji Ligii Europy – poinformował Zbigniew Hoffmann.

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podało w sobotę, że po zakończeniu prac zespołu, wojewoda przychylił się do wniosku klubu o zmniejszenie liczby meczów objętych zakazem. Uchylił zakaz na mecze w ramach Ekstraklasy w przypadku spotkań Lecha Poznań z Wisłą Kraków 19 sierpnia, z Piastem Gliwice 1 września i z Miedzią Legnica 29 września. W ramach Ligii Europy kara została już odbyta.

- Klub Lech Poznań podjął się wdrożenia szeregu rozwiązań, które są i będą realizowane w najbliższej przyszłości Uważam, że udało nam się wypracować takie rozwiązania, które znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa kibiców – powiedział Hoffmann.

Na poznańskim stadionie zmodernizowane zostaną ogrodzenia trybun. Zmienią się zasady przemieszczania osób po stadionie i na trybunach przed meczem. Ponadto uniemożliwione zostanie wnoszenie bez kontroli wyrobów pirotechnicznych, elementów opraw czy odzieży służącej do maskowania wizerunków osób.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń