Wojewoda ograniczył karę dla Lecha Poznań

Andreas Nicolaides
28.07.2018 16:22
Lech Poznań
fot. PAP/EPA

Wojewoda wielkopolski zdecydował o ograniczeniu z ośmiu do trzech liczby meczów, które Lech Poznań musi rozegrać bez udziału publiczności. 2 sierpnia w Poznaniu kibice zobaczą rewanżowy pojedynek 2. rundy eliminacji Ligi Europy z Szachtiorem Soligorsk.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nałożona na klub kara to skutek ekscesów wywołanych w maju przez fanów "Kolejorza" podczas ligowego pojedynku z Legią Warszawa. Lech dotąd rozegrał jedno spotkanie bez kibiców; dwa tygodnie temu w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy pokonał armeński Gandzasar Kapan 2:0.

W maju wojewoda zamknął stadion Lecha dla publiczności na pięć meczów ligowych i trzy spotkania w europejskich pucharach. Obecna decyzja wojewody wieńczy prace zespołu roboczego w sprawie poprawienia stanu bezpieczeństwa na poznańskim stadionie.

- Wypracowaliśmy rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo. Podjąłem decyzję o zmniejszeniu kary dla KKS Lech Poznań z pięciu do dwóch meczów w ramach Ekstraklasy oraz z trzech do jednego w ramach tegorocznej edycji Ligii Europy – poinformował Zbigniew Hoffmann.

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podało w sobotę, że po zakończeniu prac zespołu, wojewoda przychylił się do wniosku klubu o zmniejszenie liczby meczów objętych zakazem. Uchylił zakaz na mecze w ramach Ekstraklasy w przypadku spotkań Lecha Poznań z Wisłą Kraków 19 sierpnia, z Piastem Gliwice 1 września i z Miedzią Legnica 29 września. W ramach Ligii Europy kara została już odbyta.

- Klub Lech Poznań podjął się wdrożenia szeregu rozwiązań, które są i będą realizowane w najbliższej przyszłości Uważam, że udało nam się wypracować takie rozwiązania, które znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa kibiców – powiedział Hoffmann.

Na poznańskim stadionie zmodernizowane zostaną ogrodzenia trybun. Zmienią się zasady przemieszczania osób po stadionie i na trybunach przed meczem. Ponadto uniemożliwione zostanie wnoszenie bez kontroli wyrobów pirotechnicznych, elementów opraw czy odzieży służącej do maskowania wizerunków osób.

RadioZET.pl/PAP/AN