Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile zarabia Wojciech Szczęsny? W 2017 roku zgarnął fortunę

14.03.2018 12:53
sport

Wojciech Szczęsny dzięki transferowi do Juventusu zapewnił sobie sporą podwyżkę. Łącznie w 2017 roku zarobił ogromną kwotę, co czyni go jednym z najlepiej zarabiających polskich sportowców. Ile Wojciech Szczęsny zarobił w 2017 roku?

Wojciech Szczęsny fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kontrakt z AS Romą, w której grał przez pierwszą część 2017 roku, gwarantował mu pensję na poziomie 5,4 miliona euro rocznie. W Juventusie, do którego trafił latem ubiegłego roku, może liczyć na zarobki z rzędu 6,3 miliona euro - podaje "Super Express".

Ile zarabia Wojciech Szczęsny?

Do najlepiej zarabiających piłkarzy Juventusu oczywiście mu daleko. Gonzalo Higuain otrzymuje np. aż 13,5 miliona euro za sezon. Mimo tego swoje konto Szczęsny i tak w 2017 roku solidnie wzbogacił. Łącznie o około 5,85 miliona euro (połowa pensji z AS Romy i Juventusu).

Wojciech Szczęsny - zarobki, pensja

Bramkarz reprezentacji Polski trafił do Turynu w roli następcy legendarnego Gianluigiego Buffona, który po sezonie ma zakończyć karierę. Mimo jednak że jest tylko zmiennikiem, rozegrał już mnóstwo spotkań - w samej Serie A czternaście, w dziesięciu zachowywał czyste konto.

RadioZET.pl/AN

Oceń