Zamknij

Wojciech Szczęsny: Jestem lepszy od Fabiańskiego

28.03.2020 10:09
Wojciech Szczęsny jest lepszy od Fabiańskiego
fot. Shutterstock

Wojciech Szczęsny pojawił się w programie „Prosto w Szczenę”, gdzie odpowiadał na pytania Łukasza Wiśniowskiego. Bramkarz Juventusu musiał zdecydować, kto jest lepszym bramkarzem: on czy Łukasz Fabiański. Dodatkowo reprezentant Polski został zapytany o Jerzego Brzęczka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Szczęsny był gościem u Łukasza Wiśniowskiego na kanale „FootTruck” w programie „Prosto w Szczenę”. Wśród wielu pytań, bramkarz Juventusu musiał wybrać, którego trenera uważa za lepszego: Adama Nawałkę czy Jerzego Brzęczka. Wybór 29-latka nie powinien dziwić i tylko potwierdził to, o czym wielu ekspertów mówiło już wcześniej.

- Jeśli chodzi o doświadczenie w prowadzeniu grupy, to Adam Nawałka jest jednym z najlepszych trenerów, jakich w życiu widziałem. Taktycznie to trener Brzęczek jest trochę lepszy od Nawałki. Ma bardziej nowoczesne postrzeganie piłki nożnej – powiedział.

Poza wyborem selekcjonera, Szczęsny otrzymał pytanie o swoją rywalizację z Łukaszem Fabiańskim. Jego zdaniem to on ma większe umiejętności niż bramkarz West Ham United.

- Życiowo to świetny chłopak, lepszy ode mnie, ale bramce ja jestem lepszy. Na najwyższym poziomie różnice są bardzo niewielkie. Jakbyś wziął takiego średniego bramkarza z polskiej ligi i  np. Jana Oblaka, to na treningu różnice nie będą duże. Połączenie tych wszystkich drobnych detali dopiero daje różnicę. Przykładowo jest ktoś, kto jest lepszy ode mnie w grze nogami, ale jak wyjdzie na ćwierćfinał Ligi Mistrzów, to nie będzie umiał nimi grać. Ten lepszy zagra na 70 procent swoich możliwości, a ten słabszy na 100 procent – wyjaśnił.

Ponadto Wojciech Szczęsny jest świadomy, że w kraju ocenia się go w kontekście reprezentacji, a nie przez pryzmat gry w Juventusie.

- To sprawiedliwe. W wielu ważnych momentach byłem kontuzjowany, bo dostałem czerwoną kartkę na Euro, był też nieudany mundial. Zgadzam się z tym, że nie powinienem być oceniany za kadrę zbyt wysoko.

RadioZET.pl