Zamknij

Wojciech Szczęsny jasno o powołaniu Matty'ego Casha. Nie gryzł się w język

15.10.2021 10:14
Wojciech Szczęsny jasno o powołaniu Matty'ego Casha. Nie gryzł się w język
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wojciech Szczęsny w programie "Foot Truck" otwarcie przyznał, co myśli o powołaniu Matty'ego Casha do reprezentacji Polski. Jednocześnie bramkarz Juventusu ujawnił, że nie miał jeszcze okazji oglądać gry Anglika w Premier League.

Wojciech Szczęsny nie boi się wypowiadać na trudne tematy. Tam samo było w sprawie Matt'yego Casha. Przypomnijmy, że 24-letni obrońca ma polskie korzenie i odgrywa istotną rolę w Aston Villi. Piłkarz stara się o polski paszport i sam przyznaje, że chętnie zagrałby w biało-czerwonych barwach.

Ewentualna gra Casha z orzełkiem na piersi budzi spore kontrowersje. Niektórzy uważają, że zawodnik nie ma szans na grę w reprezentacji Anglii, dlatego jest chętny na występy w kadrze Paulo Sousy. Inni mówią, że mimo wszystko obrońca byłby sporym wzmocnieniem dla drużyny. Bramkarz Juventusu Turyn nie widzi przeszkód, aby angielski gracz reprezentował Polskę.

Wojciech Szczęsny wypowiedział się na temat Matty'ego Casha w reprezentacji Polski

- Mi nigdy nie przeszkadzało, że ktoś, kto ma polskie korzenie, chce grać w naszej kadrze - stwierdził Szczęsny w programie "Foot Truck".

Matty Cash dostanie paszport dopiero w przyszłym roku? Są opóźnienia

31-latek wrócił do takich piłkarzy jak Emmanuel Olisadebe czy Roger Guereirro. Jednak ci nie skradli jego sympatii.

- Przeszkadzały mi - z punktu widzenia kibica - bo to nie było za moich czasów, takie tematy jak Olisadebe czy Roger Guerreiro. Oni nie mieli z naszym krajem nic wspólnego poza tym, że grali dobrze w polskiej lidze. To mi się nie podoba. Ale jak ktoś ma polski paszport, bo ma polskie korzenie, to czemu nie?

RadioZET.pl