Fabiański i Szczęsny obchodzą urodziny! Który powinien bronić na MŚ?

Andreas Nicolaides
18.04.2018 15:12
Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański
fot. Rafal Oleksiewicz/East News

Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański świętują dziś urodziny. Pierwszy z bramkarzy kończy 28 lat, drugi - 33. Który z nich wywalczy sobie miejsce w składzie Adama Nawałki na MŚ w Rosji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto powinien bronić na MŚ 2018?

Liczba głosów:

Do mundialu w Rosji pozostaje coraz mniej czasu. Obaj zawodnicy robią wszystko, aby przekonać do siebie selekcjonera. Nawałka stanie w czerwcu przed niezwykle ciężkim zadaniem.

Wojciech Szczęsny - wiek, ile ma lat?

Wojciech Szczęsny latem 2017 roku przeszedł do Juventusu, w którym miał być zmiennikiem Gianluigiego Buffona. I choć w najważniejszych meczach gra kapitan "Starej Damy", to Szczęsny nie może narzekać na brak występów. W tym sezonie zagrał w 19 meczach (licząc wszystkie rozgrywki), trzynaście razy zachował czyste konto.

Łukasz Fabiański walczy ze Swansea o utrzymanie w Premier League i jest bliski zrealizowania celu. Jego drużyna na pięć kolejek przed końcem ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Fabiański zagrał w lidze wszystkie spotkania - 9 razy na zero z tyłu, wpuścił 46 bramek. Mimo tego jest jedną z czołowych postaci swojego zespołu - co mecz notuje mnóstwo udanych interwencji.

Łukasz Fabiański - wiek, ile ma lat?

Niewykluczone, że dla Fabiańskiego będzie to ostatni mundial w karierze, Szczęsny natomiast pozostanie bramkarzem reprezentacji Polski na lata. Obu w dniu ich urodzin życzymy zdrowia i powodzenia w dalszej karierze.

RadioZET.pl/AN