Maurizio Sarri zdradził, kto będzie bramkarzem numer jeden w Juventusie

25.07.2019 10:31
Szczęsny i Buffon

Maurizio Sarri ujawnił, który bramkarz będzie numerem jeden w Juventusie. Włoski szkoleniowiec zapewnił, że podstawowym zawodnikiem na tej pozycji pozostanie Wojciech Szczęsny.

Juventus Turyn przygotowuje się do nowego sezonu Serie A. Poza treningami i testowaniem nowych ustawień mistrzowie Włoch rozgrywają sparingi. W ostatnim starciu z Tottenhamem nie popisał się Wojciech Szczęsny, który został przelobowany po strzale Harry’ego Kane’a. Anglik uderzeniem z połowy boiska ośmieszył Polaka.

Przed początkiem przygotowań do zespołu Starej Damy z PSG wrócił Gianluigi Buffon. Powrót legendarnego bramkarza podgrzał dyskusję na temat tego, kto będzie pełnił funkcję numeru jeden między słupkami Juventusu. Kilka źródeł donosiło, że Buffon zdegraduje Szczęsnego na ławkę rezerwowych. Maurizio Sarri po meczu z Interem rozwiał wątpliwości.

Wojciech Szczęsny wyrzucił ze sceny kolegę z zespołu. Śpiew zdenerwował Polaka [WIDEO]

– Rozmawiałem o tym z Buffonem, zanim wrócił do Juventusu. Pewne jest, że Wojciech Szczęsny będzie naszym pierwszym bramkarzem. Buffon też odgrywa ważną rolę. To wspaniały człowiek, jest częścią naszej drużyny – powiedział włoski trener.

W spotkaniu z Interem Mediolan Szczęsny bronił tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron zastąpił go Buffon. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, a w konkursie rzutów karnych górą był Juventus, który wygrał 4:3.