Zamknij

Alkoholowy biznes Sławomira Peszki. Pojawiła się jego wódka [FOTO]

03.07.2020 09:44
Wódka Peszko
fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Wódka "Peszko" - taki trunek można wypić w nowo otwartej restauracji w Sopocie. Biznes założyli wspólnie Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Kuświk, Dusan Kuciak i oczywiście Sławomir Peszko.

Sławomir Peszko, 44-krotny reprezentant Polski, stał się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów ostatnich lat. Bynajmniej nie chodzi o przenosiny do Liverpoolu, Realu, Barcelony czy ulubionego klubu "Peszkina" Juventusu. Piłkarz postanowił podpisać kontrakt z amatorską drużyną Wieczystą Kraków, występującą obecnie na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Według nieoficjalnych informacji, na mocy umowy zarabia na poziomie drużyn z ekstraklasy.

Przez kibiców Peszko kojarzony jest nie tylko z boiska, ale także z zamiłowania do alkoholu, który niekiedy przysparzał mu kłopotów. Właśnie przez to stracił m.in. Euro 2012. Teraz postanowił to wykorzystać i przekuć w sukces.

Wódka Peszko

Sławomir Peszko wraz z Jakubem Wawrzyniakiem, Grzegorzem Kuświkiem i Dusanem Kuciakiem - wszyscy znają się z występów w Lechii Gdańsk - otworzyli restaurację w Sopocie, gdzie można napić się wódki sygnowanej nazwiskiem byłego reprezentanta Polski.

Aktualnie wódka Peszko dostępna jest tylko w lokalu. Nie wiadomo, czy wejdzie na rynek.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/TVP Sport