Napoli wygrywa, drugi gol Zielińskiego w tym sezonie. A Glik się martwi....

Mikołaj Pietraszewski
11.09.2017 08:12
Zieliński

Napoli pokonało na wyjeździe Bolognę 3:0 w meczu kończącym 3. kolejkę włoskiej ekstraklasy piłkarskiej i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 62. minucie i strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie dla zespołu z Neapolu.

Napoli przez całe spotkanie miało przewagę, ale gole padły dopiero w drugiej połowie - po wejściu na boisko Zielińskiego, który w 62. minucie zmienił Słowaka Marka Hamsika. Z ławki rezerwowych gości mecz obejrzał Arkadiusz Milik.

Cztery minuty później Hiszpan Jose Callejon po strzale głową posłał piłkę między nogami bramkarza gospodarzy Antonio Mirante. W 83. minucie fatalny błąd obrońcy gospodarzy wykorzystał Belg Dries Mertens i płaskim strzałem trafił do bramki gospodarzy. Niespełna pięć minut później Zieliński wykończył zespołową akcję i z około 10 metrów ustalił wynik spotkania na 3:0.

Glik się martwi...

Bramkę rozgrywającego polskiej kadry w zabawny sposób skomentował Kamil Glik. Nasz reprezentacyjny obrońca "obawia się", że Zieliński może pobić w tych rozgrywkach osiągnięcie jego oraz Zbigniewa Bońka. Przypomnijmy, że obaj dzierżą rekord największej ilości goli (czyli 7) polskiego zawodnika w jednym sezonie Serie A: