Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Czarna seria trwa. Włosi nie dali rady Ukrainie

10.10.2018 23:02

Włochy zremisowały z Ukrainą 1:1 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim w Genui. Włosi będą w niedzielę w Chorzowie rywalami reprezentacji Polski w spotkaniu Ligi Narodów.

Włochy - Ukraina fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Włosi bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, ale im było bliżej końca pierwszej połowy, tym stawali się mniej aktywni. Tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Andrij Piatow. Po strzale z dystansu Federico Bernardeschiego, ukraiński bramkarz praktycznie sam sobie wrzucił piłkę do bramki.

Jednak reprezentacja Italii nie wykorzystała tej okazji do podwyższenia prowadzenia i szybko spotkała ich za to kara. W 62. minucie strzałem z woleja popisał się Rusłan Malinowski. Donnarumma nie sięgnął piłki, która wylądowała w siatce. Niewiele brakowało, a to Ukraina wyszłaby na prowadzenie. 10 minut później ten sam zawodnik uderzył piłkę z dystansu, ale trafił w poprzeczkę. Po chwili dobitkę Stepanienki obronił golkiper AC Milan.

Ostatecznie Włosi remisowali z Ukrainą 1:1. To był ich piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. 14 października piłkarze Italii zmierzą się z reprezentacją Polski w Chorzowie.

Włochy - Ukraina 1:1 (0:0)

Bramki: Andrij Pjatow (55-sam.) - Rusłan Malinowski (62).