Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Maciej Rybus opuszcza zgrupowanie kadry. Z Włochami i Irlandią nie zagra

03.09.2018 09:41
sport

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Maciej Rybus z powodu kontuzji mięśni przywodziciela nie weźmie udziału w zgrupowaniu przed meczami z Włochami i Irlandią. Jerzy Brzęczek będzie musiał poszukać alternatywnych rozwiązań na lewą stronę obrony.

Maciej Rybus opuszcza zgrupowanie kadry fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rybus był w dobrej formie. Niedawno zdobył gola w meczu przeciwko Anżi Machaczkała, jednak w ostatnim spotkaniu przeciwko Krasnodarowi nabawił się kontuzji, która okazała się dość poważna.

"Maciej Rybus opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski. Obrońca doznał urazu mięśni przywodzicieli w ostatnim meczu ligowym Łokomotiwu Moskwa. Wyniki przeprowadzonych wczoraj przez sztab medyczny reprezentacji badań wykluczają jego udział w najbliższych dwóch meczach kadry. Leczenie będzie kontynuowane w klubie. Wstępne rokowania odnośnie jego powrotu do gry to około dwa tygodnie" - czytamy w komunikacie PZPN.

Włochy - Polska: Kto na lewej stronie obrony?

W tej sytuacji Jerzemu Brzęczkowi wypada z gry - jak się wydaje - podstawowy lewy obrońca. W odwodzie pozostają obecnie debiutanci: Rafał Pietrzak z Wisły Płock i rezerwowy Atalanty Bergamo Arkadiusz Reca. Po tamtej stronie boiska może wystąpić również Bartosz Bereszyński.

RadioZET.pl/PZPN/KS

Oceń