Fatalny mecz Polaków, Włosi zmiażdżyli biało-czerwonych

15.11.2020 22:37
Włochy - Polska

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:2 w meczu 5. kolejki Ligi Narodów. Biało-czerwoni kończyli spotkanie w „dziesiątkę” po czerwonej kartce Jacka Góralskiego.

W pierwszej połowie Włosi kompletnie zdominowali Polaków. Biało-czerwoni mieli ogromne problemy z utrzymaniem się przy piłce i nie mogli wyjść z własnej połowy. W 20. minucie do siatki trafił Insigne, ale sędzia uznał, ze Belotti absorbował uwagę Szczęsnego i nie uznał bramki.

Sześć minut później Grzegorz Krychowiak sfaulował w polu karnym Belottiego, a arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą pewnie wykorzystał Jorginho.

Po zmianie stron Jerzy Brzęczek wprowadził na murawę Grosickiego, Góralskiego i Zielińskiego. Z początku gra Polaków zaczęła wyglądać lepiej, przez co biało-czerwoni byli szybsi i agresywniejsi w polu. Jednak taka postawa utrzymała się tylko przez krótką chwilę, a Włosi znów wrócili do swojego stylu.

Włochy - Polska: Wyjazdowa porażka biało-czerwonych

W 62. minucie Jacek Góralski bardzo ostro zaatakował Belottiego. Na szczęście sędzia oszczędził pomocnika i ukarał go tylko żółtą kartką. W 77. minucie Góralski po ponownym sfaulowaniu Belottiego obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, osłabiając nasz zespół.

W 84. minucie prowadzenie Włochów podwyższył Domenico Berardi. Insigne kapitalnie wypatrzył Berardiego, który zwiódł jednego z naszych obrońców i wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania.

Włochy - Polska 2:0 (1:0).

Bramki: Jorginho (27-karny), Domenico Berardi (83).