Włochy - Polska: Kadra traci skrzydłowego. Kolejna kontuzja

Krzysztof Sobczak
06.09.2018 09:47
Maciej Makuszewski opuszcza zgrupowanie kadry
fot. PAP

Maciej Makuszewski doznał kontuzji i nie wystąpi w spotkaniach z Włochami i z Irlandią - poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Wcześniej uraz wykluczył ze zgrupowania Macieja Rybusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Rybka" przyjechał do kraju z kontuzją mięśnia przywodziciela, której nabawił się w ligowym meczy z Krasnodarem. Skrzydłowy Lecha Poznań urazu doznał już w Warszawie, na środowym treningu.

"Maciej Makuszewski doznał w czasie drugiego środowego treningu urazu mięśnia czworogłowego uda, który wyklucza jego udział w dwóch najbliższych meczach z Włochami i Irlandią. Zawodnik udaje się na leczenie do klubu. Przewidywany czas leczenia potrwa około 10 dni" - czytamy w komunikacie.

Makuszewski jest jednym z większych pechowców w kadrze. Z powodu poważnej kontuzji stracił szansę na wyjazd na mistrzostwa świata Rosja 2018.

Włochy - Polska: Kto na skrzydłach?

Jerzy Brzęczek i tak ma spory problem z obsadą skrzydeł, a kontuzja Makuszewskiego jeszcze bardziej zawęża pole manewru. Obecnie do dyspozycji selekcjonera są Jakub Błaszczykowski i Rafał Kurzawa, którzy nie grają w swoich klubach, oraz Przemysław Frankowski i Damian Kądzior.

Relacja z meczu Włochy - Polska na sport.radiozet.pl w piątek o godz. 20:45.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS