ME U21: Hit dla Włochów, dublet Federico Chiesy

16.06.2019 22:58
Włochy U21 - Hiszpania U21

Reprezentacja Włoch pokonała Hiszpanię 3:1 w hicie fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21. Dubletem w tym spotkaniu popisał się skrzydłowy Fiorentiny Federico Chiesa.

Po jednej stronie Moise Kean, Federico Chiesa, Nicolo Zaniolo, Nicolo Barella czy Lorenzo Pellegrini, a po drugiej Carlos Soler, Dani Ceballos, Borja Mayoral, Jesus Vallejo czy Fabian Ruiz - te nazwiska znaczą już naprawdę dużo w piłce seniorskiej, a aktualnie cała dziesiątka wraz z kolegami rywalizuje na mistrzostwach Europy drużyn do lat 21. Mecz Włochy - Hiszpania, przeciwników reprezentacji Polski w grupie A, miał być hitem pierwszej fazy tego turnieju i z pewnością te oczekiwania spełnił.

ME U21: Włochy pokonały Hiszpanię

Wszystko rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych. W 9. minucie Dani Ceballos zdecydował się na strzał z dystansu, czym zaskoczył Alexa Mereta. Kolejne minuty należały jednak do Włochów, a konkretnie do Federico Chiesy, który wyrównał jeszcze w pierwszej połowie, a po zmianie stron dał swojej drużynie prowadzenie. Wynik w 82. minucie z rzutu karnego ustalił Lorenzo Pellegrini.

W następnej kolejce, w środę, reprezentacja Włoch zmierzy się z Polską, a Hiszpanie zagrają z Belgią.

Włochy U21 - Hiszpania U21 3:1

Bramki: Federico Chiesa (36., 64.), Lorenzo Pellegrini (82. - karny) - Dani Ceballos (9.)