Kolejny gol kadrowicza Nawałki w Seria A! Zwycięstwo w "polskim" meczu

29.10.2017 17:15

Karol Linetty strzelił dla Sampdorii Genua bramkę w zwycięskim, spotkaniu z Chievo Werona. Było to już trzecie trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie.

Linetty fot. PAP/EPA

W meczu 11. kolejki Serie A Linetty zagrał od początku i po 20 minutach otworzył wynik spotkania. Ostatecznie, podopieczni Marco Giampaolo wygrali 4:1 i nadal zajmują 6. pozycję w tabeli. Pozostali dwaj Polacy grający w Sampdorii, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, przesiedzieli 90 minut na ławce rezerwowych.

Z kolei w barwach gości kontuzja stopy wyeliminowała z gry Mariusza Stępińskiego, a Paweł Jaroszyński również cały mecz przesiedział przy bocznej linii.

Dla Linettego było to już trzecie trafienie w tym sezonie i trzecie kolejne w meczu przed własną publicznością, a także czwarty kolejny mecz "Blucerchiatich", w którym na listę strzelców wpisał się Polak (w poprzednich dwóch kolejkach do siatki trafiał bowiem także Kownacki).

W niedzielę grało też Napoli. Z oczywistych względów, w kadrze zabrakło Arkadiusza Milika, natomiast Piotr Zieliński pojawił się na murawie w 67. minucie, zmieniając kapitana drużyny Marka Hamsika. Niestety, wyróżnił się głównie żółtą kartką, którą zarobił 12 minut później. Zawodnicy Maurizio Sarriego ostatecznie wygrali u siebie z Sassuolo 3:1 i umocnili się na szczycie tabeli.