Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyjątkowy mecz legendy. Gianluigi Buffon zagra po raz 1000. w karierze

24.03.2017 08:50
sport

Niezwykły jubileusz będzie w piątek obchodził bramkarz piłkarskiej reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon. Mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Albanią w Palermo będzie jego tysięcznym spotkaniem o stawkę w karierze.

Gianluigi Buffon fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Gianluigi Buffon jest najlepszym bramkarzem w historii futbolu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Będę szczery: trochę mnie to zdenerwowało. Byłem przekonany, że rozegrałem tych meczów znacznie więcej. To był cios dla mojego ego - żartował 39-letni Buffon, cytowany w serwisie internetowym ESPN.

- To wielkie osiągnięcie. Jedyne co mogę powiedzieć na pewno: drugiego tysiąca nie będzie - dodał najdroższy bramkarz w historii futbolu.

Pierwszy raz w seniorskiej drużynie wystąpił 1 listopada w 1995 roku, kiedy dostał się do pierwszego składu Parmy. Miał wówczas 17 lat. W tym klubie rozegrał 220 meczów, a później 612 w Juventusie Turyn. Ma też 167 występów w drużynie narodowej.

Jeśli "Azzurri" awansują na przyszłoroczny mundial, a Buffon znajdzie się w kadrze, będą to jego szóste mistrzostwa świata.

- Później będę musiał poważnie zastanowić się nad przyszłością. Zobaczymy, co podpowie mi serce... - powiedział jeden z najlepszych bramkarzy w historii Włoch, mistrz świata z 2006 roku.

Spotkanie w Palermo rozpocznie się o godzinie 20.45.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń