Zamknij

Wyjątkowy mecz legendy. Gianluigi Buffon zagra po raz 1000. w karierze

Krzysztof Sobczak
24.03.2017 08:50
Gianluigi Buffon
fot. PAP/EPA

Niezwykły jubileusz będzie w piątek obchodził bramkarz piłkarskiej reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon. Mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Albanią w Palermo będzie jego tysięcznym spotkaniem o stawkę w karierze.

Zagłosuj

Czy Gianluigi Buffon jest najlepszym bramkarzem w historii futbolu?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Będę szczery: trochę mnie to zdenerwowało. Byłem przekonany, że rozegrałem tych meczów znacznie więcej. To był cios dla mojego ego - żartował 39-letni Buffon, cytowany w serwisie internetowym ESPN.

Zobacz także

- To wielkie osiągnięcie. Jedyne co mogę powiedzieć na pewno: drugiego tysiąca nie będzie - dodał najdroższy bramkarz w historii futbolu.

Pierwszy raz w seniorskiej drużynie wystąpił 1 listopada w 1995 roku, kiedy dostał się do pierwszego składu Parmy. Miał wówczas 17 lat. W tym klubie rozegrał 220 meczów, a później 612 w Juventusie Turyn. Ma też 167 występów w drużynie narodowej.

Jeśli "Azzurri" awansują na przyszłoroczny mundial, a Buffon znajdzie się w kadrze, będą to jego szóste mistrzostwa świata.

- Później będę musiał poważnie zastanowić się nad przyszłością. Zobaczymy, co podpowie mi serce... - powiedział jeden z najlepszych bramkarzy w historii Włoch, mistrz świata z 2006 roku.

Spotkanie w Palermo rozpocznie się o godzinie 20.45.

RadioZET.pl/PAP/KS