Kluby Premier League zdecydowały: okienko transferowe będzie krótsze!

Mikołaj Pietraszewski
07.09.2017 17:07
Premier League
fot. East News

Od sezonu 2018/19 letnie okienko transferowe w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej zostanie zamknięte tuż przed rozpoczęciem tych rozgrywek. W Europie kończy się ono z reguły 31 sierpnia. W czwartek zmianę przegłosowały kluby występujące w Premier League.

Zgodnie z reformą, letni okres transferowy w angielskiej ekstraklasie będzie kończył się w ostatni czwartek przed startem sezonu - o godz. 17 czasu lokalnego. Nowa data dotyczy tylko klubów Premier League i odnosi się jedynie do pozyskiwania piłkarzy.

Zobacz także

Kluby angielskiej ekstraklasy wciąż będą mogły sprzedawać zawodników do innych lig w czasie otwartego w Europie okienka transferowego.

Drużyny z drugiej, trzeciej i czwartej ligi angielskiej jeszcze nie zmieniły dotychczasowych zasad, ale propozycja podobnej modyfikacji jak w Premier League będzie przedmiotem obrad tych klubów 21 września.

Zobacz także

Przedstawiciele angielskiej ekstraklasy już od pewnego czasu myśleli o skróceniu letniego okienka transferowego, aby od kolejnego sezonu zespoły były skompletowane przed startem rozgrywek. Do tej pory kończyło się ono 31 sierpnia (podobnie jest w całej Europie), trzy tygodnie po rozpoczęciu sezonu ligowego w Anglii. Według części trenerów, to utrudniało im budowanie drużyny.

RadioZET.pl/PAP/MP