Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reuters: Właściciel Leicester City był na pokładzie helikoptera

28.10.2018 12:00
sport

Agencja Reutersa potwierdziła, że na pokładzie maszyny znajdował się właściciel klubu Vichai Srivaddhanaprabha wraz z córką. W helikopterze obecni byli również dwaj piloci i piąta osoba, u której jeszcze nie stwierdzono tożsamości.

Reuters: Właściciel Leicester City był na pokładzie helikoptera fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Jak podaje BBC i Sky Sports, zawiodło śmigło ogonowe. Jednak nie jest to potwierdzona informacja.

W sobotę wieczorem brytyjskie media poinformowały o katastrofie helikoptera w pobliżu stadionu King Power Stadium w Leicester, na którym wcześniej odbył się mecz 10. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i West Ham Londyn.

Agencja Reutersa potwierdziła, że na pokładzie był właściciel Leicester, Vichai Srivaddhanaprabha wraz ze swoją córką i dwoma pilotami. Tożsamość piątej osoby nie jest jeszcze znana.

Tajlandczyk Srivaddhanaprabha kupił Leicester City FC za 39 milionów funtów w 2010 roku, przejmując drużynę jeszcze w drugiej lidze, Championship. W sezonie 2015/16 klub wywalczył mistrzostwo Anglii, co jest uznawane za jedno z najbardziej zaskakujących rozstrzygnięć w historii ligi. W drużynie Lisów występowali reprezentanci Polski: Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka.

RadioZET.pl/Reuters.com/MW

Oceń