PiS zamierza uhonorować reprezentanta Polski

03.06.2020 16:58
PiS zamierza uhonorować reprezentanta Polski
fot. Mateusz Grochocki/East News

Władysław Żmuda może zostać Honorowym Obywatelem Wrocławia. Stosowny wniosek został przekazany do rady miejskiej, a jego autorem jest Dariusz Piwoński z Prawa i Sprawiedliwości.

Władysław Żmuda to legendarny piłkarz reprezentacji Polski, który razem z kadrą dwukrotnie zdobywał trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Razem ze Śląskiem Wrocław sięgnął po mistrzostwo i Puchar Polski. W 1977 roku razem z klubem awansował do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów.

- To postać wybitna. Wzór do naśladowania dla młodych ludzi. Pomimo niewątpliwych sukcesów sportowych, Władysława Żmuda, jest człowiekiem niezwykle skromnym. Ma ogromny szacunek wśród kibiców Śląska Wrocław, którzy są dumni, że taki zawodnik grał w klubie i zdobywał z nim trofea - powiedział radny Dariusz Piwoński w rozmowie z „Super Expressem”.

Władysław Żmuda zostanie uhonorowany?

To właśnie radny PiS wpadł na pomysł uhonorowania Żmudy. Jednak inicjatywę wsparli też inni radni tej partii. Decyzja ma zapaść w środę. Według „Super Expressu”, radni z innych ugrupowań nie powinni być przeciwni temu pomysłowi.

- To ważne, aby taką postać uhonorować bez niepotrzebnych partyjnych wojenek – czytamy.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/se.pl