Ekstraklasa: Przełamanie Wisły Płock, udany debiut Ojrzyńskiego

08.04.2019 20:06

W spotkaniu kończącym 29. kolejkę Lotto Ekstraklasy broniąca się przed spadkiem Wisła Płock pokonała u siebie Śląsk Wrocław 2:0. "Nafciarzy" po raz pierwszy od 11 lat poprowadził Leszek Ojrzyński.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław fot. PAP
Zagłosuj

Czy Wisła Płock utrzyma się w ekstraklasie?

Po minionej serii gier pracę w Płocku stracił Kibu Vicuna, a misję uratowania ekstraklasowego bytu podjął Ojrzyński. Dla 47-letniego szkoleniowca to kolejna przygoda z tym klubem - wcześniej prowadził go w latach 2007-2008.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław: Błędy Celebana, gole Furmana i Ricardinho

W pierwszej połowie żaden z uczestników tego spotkania nie oddał celnego strzału. Było za to dużo nerwowości, fauli, strat i chaosu. Dopiero po przerwie płocczanie zdołali wykorzystać katastrofalne błędy kapitana Śląska Piotra Celebena.

W 66. minucie obrońca gości zbyt lekko zagrał do bramkarza, a Słowik złapał piłkę i sędzia podyktował rzut wolny pośredni z pola karnego. Szwoch odegrał do Furmana, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Osiem minut później Celeban zagrał futbolówkę ręką w szesnaste, a gola z "wapna" zdobył Ricardinho.

Dla Wisły Płock to pierwsze zwycięstwo od 2 marca. "Nafciarze" wciąż są w strefie spadkowej, ale mają już tylko punkt straty do Arki Gdynia i Górnika Zabrze.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 2:0

Bramki: Dominik Furman (66.), Ricardinho (74. - karny)