Ekstraklasa: Korona Kielce wygrała w Płocku

03.08.2018 19:59

W pierwszym meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Gospodarze od 34. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Giorgiego Merebaszwiliego.

Wisła Płock - Korona Kielce fot. PAP

W pierwszej połowie wszystko, co najważniejsze, odbyło się w 34. minucie. Giorgi Merebaszwili, który miał już na koncie żółtą kartkę, próbował wymusić rzut karny, a za symulowanie otrzymał drugie napomnienie i musiał opuścić plac gry. Mimo osłabienia gospodarze dotrwali z remisowym wynikiem do końca tej części.

Gola stracili zaraz po przerwie. W 53. minucie Alan Uryga źle obliczył tor lotu piłki i w konsekwencji odbił ją ręką w polu karnym. Arbiter skorzystał z VAR-u i wskazał na "wapno", a jedenastkę na bramkę zamienił Elia Soriano. W końcówce gola na 2:0 strzelił Ivan Jukić, dla którego jest to trzecie trafienie w tym sezonie. Płocczanie w ostatniej akcji meczu zdobyli honorową bramkę za sprawą Calo.

Dla Korony to pierwsza wygrana w tym sezonie, dla Wisły druga porażka.

Wisła Płock - Korona Kielce 1:2

Bramki: Elia Soriano (53. - karny), Ivan Jukić (90.) - Calo (90.+6)