Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wisła Kraków sprzedana. Klub wydał oficjalne oświadczenie

19.12.2018 12:11
sport

Wisła Kraków została sprzedana. Towarzystwo Sportowe „Wisła” wydało specjalne oświadczenie, w którym poinformowano, że 100 proc. akcji zespołu Białej Gwiazdy uzyskało luksembursko-brytyjskie konsorcjum funduszy inwestycyjnych.

Wisła Kraków fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Od kilku dni trwały spekulacje nad przyszłością krakowskiej Wisły. Klub z Małopolski miał ogromne problemy finansowe, a jego dalszy udział w Ekstraklasie stał pod znakiem zapytania. Rozmowy z czterema podmiotami zakończyły się fiaskiem, dlatego porażka zdawała się nieunikniona.

Ostatecznie Białą Gwiazdę udało się uratować. Zespół wielokrotnego mistrza Polski oficjalnie poinformował, że znalazł nowego właściciela.

- We wtorek 18 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków z luksembursko-brytyjskim konsorcjum funduszy inwestycyjnych, podczas którego podpisano warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA. Szczegóły umowy są objęte ścisłą klauzulą poufności. Uprawomocnienie umowy nastąpi w najbliższych dniach – podano w komunikacie TS Wisły.

W pierwszej kolejności inwestor będzie musiał zapłacić najpilniejsze kredyty, sięgające 12 milionów złotych. Zawodnicy, jak i kibice Wisły Kraków mają nadzieje, że właściciel poradzi sobie z pierwszym poważnym sprawdzianem i uspokoi sytuację w klubie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piłkarze będą mogli w pełni skupić się na grze niż na szukaniu nowego pracodawcy.

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń