Wisła Kraków sprzedana. Klub wydał oficjalne oświadczenie

Maciej Walasek
19.12.2018 12:11
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

Wisła Kraków została sprzedana. Towarzystwo Sportowe „Wisła” wydało specjalne oświadczenie, w którym poinformowano, że 100 proc. akcji zespołu Białej Gwiazdy uzyskało luksembursko-brytyjskie konsorcjum funduszy inwestycyjnych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Od kilku dni trwały spekulacje nad przyszłością krakowskiej Wisły. Klub z Małopolski miał ogromne problemy finansowe, a jego dalszy udział w Ekstraklasie stał pod znakiem zapytania. Rozmowy z czterema podmiotami zakończyły się fiaskiem, dlatego porażka zdawała się nieunikniona.

Ostatecznie Białą Gwiazdę udało się uratować. Zespół wielokrotnego mistrza Polski oficjalnie poinformował, że znalazł nowego właściciela.

- We wtorek 18 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków z luksembursko-brytyjskim konsorcjum funduszy inwestycyjnych, podczas którego podpisano warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA. Szczegóły umowy są objęte ścisłą klauzulą poufności. Uprawomocnienie umowy nastąpi w najbliższych dniach – podano w komunikacie TS Wisły.

Zobacz także

W pierwszej kolejności inwestor będzie musiał zapłacić najpilniejsze kredyty, sięgające 12 milionów złotych. Zawodnicy, jak i kibice Wisły Kraków mają nadzieje, że właściciel poradzi sobie z pierwszym poważnym sprawdzianem i uspokoi sytuację w klubie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piłkarze będą mogli w pełni skupić się na grze niż na szukaniu nowego pracodawcy.

RadioZET.pl/onet.pl/MW