Zamknij

Wisła Kraków zarobiła prawie 3 miliony na sprzedaży akcji

Andreas Nicolaides
05.02.2019 20:47
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

Prawie trzy miliony złotych zarobiła Wisła Kraków SA pierwszego dnia sprzedaży akcji za pośrednictwem platformy beesfund.com. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą kubowi na spłatę najpilniejszych długów i umożliwią grę w piłkarskiej ekstraklasie.

Wisła Kraków sprzedaż swoich akcji rozpoczęła we wtorek rano. Zainteresowanie ich nabyciem przeszło najśmielsze oczekiwania. Doprowadziło nawet do zawieszenia serwerów strony beesfund.com. O godzinie 20.00 ponad sześć tysięcy osób nabyło akcje za 2,7 mln zł.

Wisła Kraków sprzedaje akcje

Do wolnej sprzedaży trafiło 40 tysięcy akcji, co ma stanowić 5,115 proc. wszystkich akcji Wisły SA. Jedna kosztuje 100 złotych. Władze krakowskiego klubu chcą w ten sposób zebrać 4 miliony złotych. Sprzedaż według pierwotnych planów miała potrwać do 5 marca, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie zakończona już w środę.

Beesfund.com. jest platformą udziałowego finansowania społecznościowego. Jest to alternatywny sposób inwestowania w spółki. Wielu inwestorów indywidualnych obejmuje udziały w spółce wpłacając środki finansowe przez Internet. Wisła jest pierwszym w Polsce klubem, który emituje swoje akcje na tego typu platformie.

Kibice Wisły od kilku lat wspierają finansowo swój klub. Poprzez różne zbiórki i akcje zebrali około dwóch milionów złotych. Obecnie trwa także sprzedaż karnetów na mecze drugiej rundy ekstraklasy. Zakupiono już, łącznie z całosezonowymi, prawie dziesięć tysięcy wejściówek.

Wisła po 20 kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy, a pierwszy mecz ligowy w tym roku rozegra 11 lutego z Górnikiem w Zabrzu.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN