Zamknij

Wisła Kraków wybrała następcę Brzęczka. Wcześniej był tymczasowym trenerem klubu

03.10.2022 21:14

Radosław Sobolewski został nowym szkoleniowcem Wisły Kraków. Były piłkarz Białej Gwiazdy w latach 2016-2019 był asystentem i tymczasowym szkoleniowcem w drużynie z Małopolski. Nowy trener podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z możliwością przedłużenia. Oczywistym warunkiem jest awans do PKO BP Ekstraklasy.

Radosław Sobolewski
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Radosław Sobolewski to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Wisły Kraków. W latach 2005-2013 wywalczył z Białą Gwiazdą cztery tytuły mistrza Polski. Był też zawodnikiem: Jagiellonii Białystok, Wisły Płock, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Górnika Zabrze. Dodatkowo na swoim koncie ma 37 meczów w reprezentacji Polski.

Radosław Sobolewski trenerem Wisły Kraków

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Sobolewski został trenerem. W Wiśle pełnił rolę asystenta: Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carrillo, Macieja Stolarczyka. Jesienią 2016 roku oraz jesienią 2017 roku przejmował tymczasową opiekę nad pierwszym zespołem prowadząc go w sumie w ośmiu spotkaniach.

loader

Od sierpnia 2019 do kwietnia 2021 roku pełnił funkcję trenera Wisły Płock, która pod jego kierunkiem rozegrała 62 oficjalne mecze.

14 lutego Sobolewski wrócił do Wisły Kraków i zostając asystentem w sztabie Jerzego Brzęczka.

Jako trener Wisły zadebiutuje w piątkowym meczu ŁKS Łódź. Wisła Kraków zajmuje w tej chwili dziewiąte miejsce w tabeli 1. ligi z dorobkiem 17 punktów.

RadioZET.pl/PAP