Wisła Kraków ukarana za derbową oprawę

Krzysztof Sobczak
16.08.2017 18:30
Oprawa Wisły w derbach Krakowa
fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Wisłę Kraków za oprawę zaprezentowaną podczas sobotniego piłkarskiego meczu z Cracovią (2:1). Na najbliższe spotkanie u siebie z Lechią Gdańsk, 26 sierpnia, nie będą mogły wejść osoby, które podczas derbów siedziały w sektorze C.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To właśnie na tym sektorze zaprezentowano oprawę, której treść przedstawiała symboliczne groby zamordowanych w chuligańskich porachunkach fanów Cracovii. Kibice oglądający wówczas spotkanie z sektora C, a było ich około 5 tysięcy, nie będą mogli teraz wejść na stadion.

Zobacz także

- Oprawa, niezależenie od pomysłu i oceny, zawierała niedopuszczalny przekaz. Rozumiemy, że nie wszyscy kibice Wisły by się pod nim podpisali. Uważamy, że nasza reakcja powinna skupić się na tych, którzy posłużyli się tą oprawą. W związku z tym postanowiliśmy ukarać odpowiedzialne za nią osoby - powiedział cytowany na stronie Ekstraklasy SA przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Ponadto Wisła musi zapłacić karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

- W związku z charakterem zaprezentowanej oprawy klub liczył się z możliwością kary. We władzach klubu nie ma akceptacji zachowań nawołujących do nienawiści - powiedziała rzecznik prasowy Wisły Olga Tabor-Leszko.

RadioZET.pl/PAP/KS