Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wisła Kraków ukarana za derbową oprawę

16.08.2017 18:30
sport

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Wisłę Kraków za oprawę zaprezentowaną podczas sobotniego piłkarskiego meczu z Cracovią (2:1). Na najbliższe spotkanie u siebie z Lechią Gdańsk, 26 sierpnia, nie będą mogły wejść osoby, które podczas derbów siedziały w sektorze C.

Oprawa Wisły w derbach Krakowa fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To właśnie na tym sektorze zaprezentowano oprawę, której treść przedstawiała symboliczne groby zamordowanych w chuligańskich porachunkach fanów Cracovii. Kibice oglądający wówczas spotkanie z sektora C, a było ich około 5 tysięcy, nie będą mogli teraz wejść na stadion.

- Oprawa, niezależenie od pomysłu i oceny, zawierała niedopuszczalny przekaz. Rozumiemy, że nie wszyscy kibice Wisły by się pod nim podpisali. Uważamy, że nasza reakcja powinna skupić się na tych, którzy posłużyli się tą oprawą. W związku z tym postanowiliśmy ukarać odpowiedzialne za nią osoby - powiedział cytowany na stronie Ekstraklasy SA przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Ponadto Wisła musi zapłacić karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

- W związku z charakterem zaprezentowanej oprawy klub liczył się z możliwością kary. We władzach klubu nie ma akceptacji zachowań nawołujących do nienawiści - powiedziała rzecznik prasowy Wisły Olga Tabor-Leszko.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń