Zamknij

Nagły zwrot akcji ws. Wisły Kraków: Trwają zaawansowane rozmowy

Maciej Walasek
17.12.2018 19:07
Wisła Kraków
fot. PAP

Wisła Kraków wciąż walczy o pozostanie w polskiej ekstraklasie. Klub może sprzedać pełny pakiet akcji zagranicznemu inwestorowi. Dzięki temu zespół z Małopolski utrzyma się w lidze, a Jakub Błaszczykowski będzie mógł przenieść się do zespołu Białej Gwiazdy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

O całej sprawie poinformował portal sport.pl. Według informacji serwisu, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków ma sprzedać 100 proc. akcji Białej Gwiazdy zagranicznemu inwestorowi. Jego nazwa jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy, a do podpisania dokumentów ma dojść jeszcze w poniedziałkowy wieczór.

Zobacz także

Przypomnijmy, że drużyna wielokrotnego mistrza Polski stoi nad przepaścią. Klub ma ogromny dług sięgający 30 milionów złotych. Jeśli Wisła Kraków w szybkim czasie nie znajdzie inwestora, który spłaci najpilniejsze pożyczki, ekipa z ulicy Reymonta nie otrzyma licencji na grę w ekstraklasie i spadnie o kilka klas rozgrywkowych niżej. Zawodnicy lada dzień mogą zerwać kontrakty, ponieważ sami od kilku miesięcy nie dostają pensji.

Marcin Baszczyński poinformował, że rozmowy z nowym inwestorem są zaawansowane, a umowy mogły już zostać podpisane. Oprócz tego były reprezentant Polski zaznaczył, że Błaszczykowski podtrzymuje swoją decyzję o powrocie do Wisły Kraków.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW