Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nieoficjalnie: Wisła Kraków otrzymała pieniądze od nowych właścicieli!

29.12.2018 17:20
sport

Wisła Kraków otrzymała przelew z 12 milionami złotych od nowych właścicieli - informuje Onet.pl, powołując się na informacje dziennikarza "Przeglądu Sportowego". Otrzymane pieniądze mają teraz zasilić konta zawodników, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują wynagrodzeń. 

Wisła fot. Wikimedia.Commons/Piotr Drabik - Flickr

Wygląda to na koniec coraz bardziej groteskowej sagi z przejmowaniem Wisły Kraków przez nowych właścicieli. Okazuje się bowiem, że wedle informacji dziennikarza "Przeglądu Sportowego" Piotra Wołosika - które podaje dalej Onet.pl - 12 milionów złotych znalazły się na koncie krakowskiego klubu.

Użytkownicy Twittera w pierwszej chwili nie do końca wierzyli w te doniesienia, Wołosik jednak kilkukrotnie zapewnił, że informacje otrzymał z wiarygodnego źródła. 

Na Twitterowym koncie Wisły Kraków pojawiło się z kolei oświadczenie ze strony współwłaściciela Wisły Mats Hartlinga:

Spłata pierwszej części długu była niezbywalny warunek uprawomocnienia się umowy o sprzedaży Wisły i nabyciu jej przez nowych akcjonariuszy - pochodzącego z Kambodży Vannę Ly, właściciela funduszu Alelega oraz działającego w Wielkiej Brytanii Szweda Hartlinga, szefa firmy Noble Capital Partners Ltd. Pieniądze mają teraz trafić przede wszystkim do piłkarzy, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują pensji. 

RadioZET.pl/Onet.pl/MP

Oceń