Zamknij

Nieoficjalnie: Wisła Kraków otrzymała pieniądze od nowych właścicieli!

Dominik Gołdyn
29.12.2018 17:20
Wisła
fot. Wikimedia.Commons/Piotr Drabik - Flickr

Wisła Kraków otrzymała przelew z 12 milionami złotych od nowych właścicieli - informuje Onet.pl, powołując się na informacje dziennikarza "Przeglądu Sportowego". Otrzymane pieniądze mają teraz zasilić konta zawodników, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują wynagrodzeń. 

Wygląda to na koniec coraz bardziej groteskowej sagi z przejmowaniem Wisły Kraków przez nowych właścicieli. Okazuje się bowiem, że wedle informacji dziennikarza "Przeglądu Sportowego" Piotra Wołosika - które podaje dalej Onet.pl - 12 milionów złotych znalazły się na koncie krakowskiego klubu.

Użytkownicy Twittera w pierwszej chwili nie do końca wierzyli w te doniesienia, Wołosik jednak kilkukrotnie zapewnił, że informacje otrzymał z wiarygodnego źródła. 

Na Twitterowym koncie Wisły Kraków pojawiło się z kolei oświadczenie ze strony współwłaściciela Wisły Mats Hartlinga:

Spłata pierwszej części długu była niezbywalny warunek uprawomocnienia się umowy o sprzedaży Wisły i nabyciu jej przez nowych akcjonariuszy - pochodzącego z Kambodży Vannę Ly, właściciela funduszu Alelega oraz działającego w Wielkiej Brytanii Szweda Hartlinga, szefa firmy Noble Capital Partners Ltd. Pieniądze mają teraz trafić przede wszystkim do piłkarzy, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują pensji. 

RadioZET.pl/Onet.pl/MP