Dobre wieści dla Wisły Kraków. Klub uratowany?

Maciej Walasek
09.12.2018 19:03
Wisła Kraków
fot. PAP/EPA

W najbliższym czasie sytuacja Wisły Kraków może się zmienić. Biała Gwiazda ma zmienić właściciela i tym samym uratować swoją pozycję w ekstraklasie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Wisła Kraków ma poważne kłopoty finansowe. Ogromne długi mogą spowodować, że kilku piłkarzy zażąda rozwiązanie kontraktów. Jedyne wyjście dla wielokrotnego mistrza Polski to zmiana właściciela. Wcześniej przejęciem drużyny interesowało się kilka podmiotów. Jednak żadna z rozmów nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Zobacz także

„Gazeta Krakowska” informuje, że Wojciech Kwiecień, właściciel aptek „Słoneczna” miał namawiać do przejęcia klubu Włodzimierza Włodarskiego, właściciela FoodCare. W piątek odbyło się spotkanie, a w sobotę do późnych godzin nocnych trwały ustalenia, w myśl których dojdzie do sfinalizowania procesu. Klub miał zostać sprzedany za symboliczną złotówkę.

Najprawdopodobniej w poniedziałek odbędzie się audyt, po którym nastąpi przejęcie drużyny. Nowi właściciele będą mieli nie lada wyzwanie, ponieważ ich pierwszym zadaniem będzie spłata 30-milionowego długu. Marzena Sarapata przestanie pełnić funkcję prezesa, a Kwiecień będzie dysponował 30 proc. udziałów. Pozostali udziałowcy mają mieć po 20 proc. Nie wiadomo tylko, kto otrzyma pozostałe 10 proc.

RadioZET.pl/gazetakrakowska.pl/MW