Zamknij

Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków? Jest komentarz klubu

Maciej Walasek
04.11.2018 10:42
Kuba Błaszczykowski
fot. PAP

Jakub Błaszczykowski może powrócić do Wisły Kraków. Dyrektor skautingu Białej Gwiazdy potwierdził, że zespół jest zainteresowany ściągnięciem pomocnika, ale do konkretnych ustaleń jeszcze daleka droga.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wszystko zaczęło się od informacji podanej przez „Super Express”, który stwierdził, że Błaszczykowski bardzo poważnie myśli o powrocie do ekstraklasy. W Wolfsburgu 32-latek nie może liczyć na regularną grę, co może wiązać się z utratą miejsca w kadrze narodowej, a nawet brakiem powołania. Dodatkowo Jerzy Brzęczek sam podkreślił, że piłkarz powinien poszukać nowego klubu.

Portal onet.pl ustalił, że Wisła Kraków interesowała się pomocnikiem już w poprzednim sezonie, ale trener Wolfsburga nie chciał pozbywać się reprezentanta Polski. Teraz sytuacja ma być zupełnie inna.

- Nie jest tajemnicą, że Kuba chciałby ponownie zagrać w Wiśle, co wielokrotnie podkreślał w wywiadach. Nie możemy jednak wskazać, kiedy - i czy w ogóle - to nastąpi, ponieważ na takie deklaracje jest za wcześnie – powiedział wiceprezes Białej Gwiazdy, Daniel Gołda.

Zobacz także

Więcej na ten temat powiedział szef skautingu zespołu, Marcin Kuźba, który zaznaczył, że transfer Błaszczykowskiego pozytywnie wpłynąłby na grę drużyny, ale nie wierzy, że do przejścia 32-latka do zespołu z Reymonta dojdzie tak szybko.

- Oczywiście chciałbym, żeby trafił do Wisły, ale nieraz zawodnicy dostają w zaawansowanym dla piłkarza wieku kuszące oferty z egzotycznych krajów, Arabii czy Kataru. Nie mówię o przykładzie Kuby, tylko o sytuacji na rynku transferowym i przykładach z przeszłości. Gdyby Kuba wyraził chęć ponownej gry w Wiśle, bylibyśmy na tak. To gracz z wielkim dorobkiem i doświadczeniem. Klub jak najbardziej wyraża zainteresowanie, ale na tę chwile do konkretów jeszcze jest daleko – tłumaczył.

Błaszczykowski wielokrotnie mówił, że chce zakończyć karierę w Wiśle Kraków. W tej chwili jego kontrakt z Wolfsburgiem jest ważny do czerwca 2019 roku. Jednak teraz wydaje się, że niemiecki zespół raczej nie powinien mieć problemów z puszczeniem piłkarza zimą. Wszystko zatem będzie zależeć od samego zawodnika.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW