Puchar Polski: Lechia lepsza w serii rzutów karnych od Wisły Kraków

25.09.2018 23:27
Wisła Kraków - Lechia

Lechia Gdańsk po serii rzutów karnych pokonała Wisłę Kraków i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. W regulaminowym czasie było 1:1.

Gdańszczanie wyszli na prowadzenie w 15. minucie za sprawą Michała Nalepy, a wyrównał po godzinie gry Zdenek Ondrasek, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Napastnik Wisły Kraków nie dokończył tego spotkania. Na początku dogrywki otrzymał czerwoną kartkę i jego koledzy musieli bronić remisu, aby doprowadzić do konkursu jedenastek. To im się udało, ale rozstrzygnięcie nie było dla nich korzystne. W czwartej serii pomylił się kapitan Maciej Sadlok, a lechiści byli bezbłędni.

Puchar Polski: Wyniki 1/32 finału

W innych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. Awans wywalczyły Lech Poznań, Legia Warszawa, Wisła Płock i Arka Gdynia, a także Odra Opole, Chrobry Głogów, Stomil Olsztyn i Pogoń Siedlce. Dokończenie tej fazy rozgrywek w środę.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 (4-5 w karnych)

Bramki: Zdenek Ondrasek (60. - karny) - Michał Nalepa (15.)