Zamknij

Wielki transfer polskiego napastnika. Zagra w potędze MLS

24.01.2022 10:02
Kacper Przybyłko
fot. FR170982 AP/Associated Press/East News

Kacper Przybyłko zmienił klub. 28-letni polski napastnik przeniósł się po trzech latach z Philadelphii Union do Chicago Fire za cenę około jednego miliona dolarów.

Kacper Przybyłko przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych w 2018 roku i od tamtej pory jest jednym z najlepszych napastników Major League Soccer. Tylko w poprzednim ligowym sezonie wystąpił w 34 meczach, zdobywając w nich 12 bramek i zaliczając trzy asysty. Dodatkowo został również królem strzelców Ligi Mistrzów CONCACAF, ustrzeliwszy pięć goli.

Zimą Przybyłko nie ukrywał, że chciałby zmienić klub i tak też się stało. Polak odszedł z Philadelphii Union za ponad milion dolarów i związał się z Chicago Fire dwuletnim kontraktem.

Wielki transfer Kacpra Przybyłki. Zagra w Chicago Fire

Dyrektor sportowy Chicago nie ukrywał zachwytu nad swoim nowym nabytkiem: - Chcieliśmy pozyskać ofensywnego piłkarza z doświadczeniem w MLS, a Kacper był jednym z najskuteczniejszych strzelców w ciągu ostatnich trzech sezonów. Wierzymy, że dzięki swoim warunkom fizycznym i talentowi będzie wzmocnieniem naszego składu - mówił Georg Heinz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Przypomnijmy, że do niedawna barwy popularnych "Strażaków" reprezentował Przemysław Frankowski. Przybyłko jest w sumie siódmym Polakiem w historii Chicago Fire. Wcześniej, prócz wspomnianego już obecnego skrzydłowego RC Lens, występowali tu także Tomasz Frankowski, Roman Kosecki, Krzysztof Król, Piotr Nowak i Jerzy Podbrożny.

Kacper Przybyłko będzie mógł zadebiutować w nowym klubie już w pierwszej kolejce nowego sezonu MLS. 27 lutego Chicago Fire zmierzy się w Miami z Interem - klubem Davida Beckhama.

RadioZET.pl/Chicago Fire