Wielki come back Francji! Od 0:2 do 3:2 z Belgią w półfinale Ligi Narodów

07.10.2021 22:38
Belgia

Reprezentacja Francji pokonała Belgię 3:2 i awansowała do finału Ligi Narodów. Trójkolorowi do przerwy przegrywali 0:2, ale po zmianie stron - za sprawą goli Benzemy, Mbappe i Theo - odwrócili losy rywalizacji. W finale ich rywalem będzie Hiszpania. Belgia zagra o trzecie miejsce z Włochami.

1. Francja - Belgia: WYNIK półfinału Ligi Narodów
  2. Francja - Hiszpania: Kiedy finał Ligi Narodów?

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli Belgowie, którzy mogli objąć prowadzenie już w 4. minucie, ale strzał Kevina De Bruyne z kilku metrów fantastycznie obronił Hugo Lloris. Francja próbowała odpowiedzieć, ale miała ogromne problemy ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowej.

Francja - Belgia: WYNIK półfinału Ligi Narodów

Z biegiem minut coraz większą przewagę osiągali podopieczni Roberto Martineza. W 37. minucie po indywidualnej akcji po siatki trafił Yannick Carrasco. Pomocnik Atletico Madryt "ściął akcję" do środka i uderzeniem w krótki róg pokonał bramkarza. Po kilku minutach było 2:0. Tym razem obronę Trójkolorowych zaskoczył Romelu Lukaku. Napastnik Chelsea trafił do siatki po mocnym strzale z ostrego kąta.

Prowadzenie Belgów utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron do głosu doszli Francuzi. Najpierw w 62. minucie gola kontaktowego zdobył Karim Benzema. Chwilę później na 2:2 trafił Kylian Mbappe. Napastnik Paris Saint-Germain wykorzystał rzut karny, podyktowany za wcześniejszy faul na Antoinie Griezmannie.

Największe emocje nadeszły w samej końcówce. Najpierw w 88. minucie do siatki ponownie trafił Lukaku, ale gol nie został uznany, gdyż VAR dopatrzył się spalonego. Kilkanaście sekund później zwycięskie trafienie zanotował Theo Hernandez. Zawodnik Milanu fantastycznie przymierzył po dośrodkowaniu Benjamina Pavarda.

Francja - Hiszpania: Kiedy finał Ligi Narodów?

W finale Ligi Narodów Francja zmierzy się z Hiszpanią, która w środę pokonała Włochów 2:1. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 20.45. Na 15.00 zaplanowano mecz o 3. miejsce.