Radosław Majewski już strzela dla Wieczystej. Piękny gol z rzutu wolnego

03.09.2020 10:18
Majewski i Peszko błyszczą w Wieczystej

Radosław Majewski w debiucie w Wieczystej Kraków strzelił pięknego gola z rzutu wolnego, a dubletem popisał się inny były reprezentant Polski Sławomir Peszko. Ekipa spod Wawelu rozbiła w okręgowym Pucharze Polski Skawinkę 8:0.

Wieczysta Kraków bardzo poważnie podeszła do spotkania ze Skawinką, gdyż to właśnie ta drużyna przed doma laty zamknęła ekipie Przemysława Cecherza drzwi do IV ligi. Letnie transfery tego zespołu świadczą zresztą o ogromnych możliwościach finansowych i ambicjach tego zespołu - do przeprowadzki do stolicy Małopolski i do występów na szóstym poziomie rozgrywkowym przekonali byłych reprezentantów Polski, Sławomira Peszkę i Radosława Majewskiego.

Choć obaj najlepsze lata mają już za sobą, wciąż potrafią grać w piłkę. Na tle piłkarzy z okręgówki prezentują wyborną formę, co kolejny raz udowodnili w środę w rywalizacji ze Skawinką z okręgowym Pucharze Polski.

Wieczysta - Skawinka: Gol Radosława Majewskiego [WIDEO]

Wieczysta już do przerwy prowadziła 5:0. Dwa pierwsze gole strzelił Peszko, następnie własnego bramkarza pokonał Paweł Czajka, a na 4:0 kapitalnym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Radosław Majewski. Były zawodnik m.in. Nottingham Forest czy Lecha Poznań uderzył nad murem i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Majewski trenuje z Wieczystą Kraków dopiero od wtorku, a starcie ze Skawinką było jego debiutem w nowych barwach.

Wieczysta - Skawinka: Ostry faul Peszki [WIDEO]

Od momentu przybycia do Wieczystej największą gwiazdą jest Sławomir Peszko. W 10 meczach zdobył 14 goli i zanotował 5 asyst. W środę oprócz umiejętności strzeleckich dały o sobie znać "demony przeszłości".

W 23. minucie 35-letni skrzydłowy brutalnie od tyłu sfaulował jednego z przeciwników, a sędzia wycenił to przewinienie na żółtą kartkę. Gdyby pokazał czerwoną, "Peszkin" nie mógłby mieć większych pretensji.

Wieczysta wygrała ze Skawinką 8:0, a kolejne bramki dorzucili Szewczyk, Madejski, Gawęcki i Frańczak.